Upoznajte suradnike POMERI projekta

voditeljica projekta
izv. prof. dr. sc.
Ivna Kavre Piltaver
- +385 51 584 618
- ivna.kavre@uniri.hr
O meni

viša asistentica
dr. sc.
Martina Kocijan
- +385 51 584 792
- martina.kocijan@uniri.hr
O meni

asistentica
mag. phys. et matech.
Daria Jardas Babić
- +385 51 584 768
- daria.jardas@uniri.hr
O meni
Završila sam diplomski studij Inženjerstvo i fizika materijala na Fakultetu za fiziku, Sveučilišta u Rijeci. 2020. godine sam upisala doktorski studij Fizika na istom fakultetu. Znanstveni doprinos mog doktorskog rada odnosi se na razvoj tehnologije za razgradnju plastičnih mikrovlakana korištenjem netoksičnih materijala i minimalne energetske potrošnje. U istraživanjima koristim plazmom potpomognutu depoziciju atomskih slojeva (PEALD) za niskotemperaturnu sintezu (<100 °C) tankih filmova cinkovog oksida (ZnO). Fokus istraživanja je utvrditi poveznicu između strukturnih i elektronskih karakteristika tankih filmova i njihovih fotokatalitičkih svojstava.
Za potrebe istraživanja samostalno koristim uređaje dostupne na FIZRI: uređaj za depoziciju atomskih slojeva (ALD) s nastavkom za sintezu pomoću plazme (PEALD), pretražni elektronski mikroskop (SEM) s detektorom rendgenskih zraka (EDS) i UV-Vis spektrofotometar. Također, pripremam uzorke tankih filmova za transmisijsku elektronsku mikroskopiju pomoću dijamantne pile, uređaja za brušenje, uređaja za precizno ionsko poliranje (PIPS). Tijekom šestomjesečnog boravka na Institutu Jožef Stefan u sklopu HRZZ programa MOBDOK samostalno sam koristila pretražni elektronski mikroskop u atmosferskim uvjetima (eSEM), uređaj za mikroRamansku spektroskopiju te UV-Vis spektrofotometar s mogućnošću mjerenja optičke refleksije.

stručni suradnik
struč. spec. oec.
Franko Alač
- +385 51 584 790
- franko.alac@phy.uniri.hr
O meni
Završio sam stručni diplomski studij Poduzetništva na Veleučilištu u Rijeci, gdje sam stekao temeljita znanja iz područja poduzetništva i poslovnog upravljanja. Nakon završetka studija, zaposlio sam se kao konzultant za pripremu i provedbu projekata, gdje su moje odgovornosti obuhvaćale praćenje projektnih aktivnosti, osiguranje postizanja planiranih rezultata te financijsko upravljanje projektima. Tijekom tog razdoblja, stekao sam iskustvo u radu s različitim tipovima projekata, što uključuje i pripremu natječajne dokumentacije, planiranje budžeta te upravljanje financijskim resursima u skladu s ugovornim obvezama i propisima. 2021. godine uspješno sam završio specijalizirani tečaj za upravljanje projektima, čime sam dodatno unaprijedio vještine planiranja, organizacije i vođenja timova.
Za potrebe praćenja napretka projekta razvio sam sustave, procedure, metode evaluacije rezultata te sustave pravovremeno prepoznavanje i rješavanje potencijalnih problema kako bi provedba projekta tekla nesmetano. Kao stručni suradnik na projektu, moje aktivnosti uključuju svakodnevno praćenje napretka projektnih zadataka, poput analiza trenutnog stanja i usporedbe s planiranim ciljevima, implementaciju korektivnih mjera kada je to potrebno, pripremu izvješća o napretku projekta, koordinaciju i provođenje postupaka nabave te financijsko praćenje i izvještavanje. Sve aktivnosti provodim uz pomoć digitalnih alata i analitičkih tablica kako bi se osiguralo pravovremeno ispunjenje rezultata i pokazatelja projekta.

SURADNICA NA PROJEKTU
univ. mag. phys.
Mattea Mačkić Jovanović
- +385 51 584 793
- mattea.mackicj@uniri.hr
O meni
Završila sam diplomski studij Fizika i znanost o okolišu na Fakultetu za Fiziku, Sveučilišta u Rijeci. Tijekom studija stekla sam znanja iz fizike, matematike i statistike, fizike okoliša, kemije, programiranja te općenito osobinu prilagodbe te timskog rada. Imala sam priliku pohađati dvije ljetne škole posvećene klimatskim promjenama koje su uz fakultet u meni probudile želju za istraživanjem kako zaštiti naš okoliš od zagađenja.
Veselim se što sam dio ovog projekta u kojem mogu osobno i profesionalno napredovati te raditi s vrhunskom opremom i s kolegama od kojih mogu puno naučiti.
Ove godine planiram upisati doktorski studij Fizike na Fakultetu za fiziku, Sveučilišta u Rijeci. Tema doktorskog istraživanja bit će SnO2 tanki filmovi sintetizirani metodom depozicije atomskih slojeva(ALD), njihova primjena kao fotokatalizatora i proučavanje antibakterijskih svojstava.

ASISTENTICA
mag. phys.
Virna Kisiček Flego
- +385 51 584 645
- virna.kisicek@uniri.hr
O meni
Rođena sam 1996. godine u Rijeci, a živim u Istri. Po završetku srednjoškolskog obrazovanja 2014. godine, upisala sam studij Fizike na Fakultetu za fiziku Sveučilišta u Rijeci. Preddiplomski studij završila sam 2017. godine obranom završnog rada “Pretražni elektronski mikroskop u analizi tankih filmova u presjeku” pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Ivne Kavre Piltaver. Iste godine upisala sam diplomski studij Fizike, smjer Fizika i znanost o okolišu, koji sam završila 2019. godine obranom diplomskog rada “Fotokatalitička svojstva tankih filmova cinkovog oksida narastanih na poroznim strukturama tehnikom depozicije atomskih slojeva” pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Aleša Omerzua.
U listopadu 2019. godine zaposlila sam se na Institutu za fiziku u Zagrebu kao asistentica na projektu “Kolektivna dinamika u magnetoelektricima” voditelja dr. sc. Tomislava Iveka, uz što sam upisala i doktorski studij fizike, smjer fizika kondenzirane materije, na Fakultetu za fiziku Sveučilišta u Rijeci. U tom sam periodu prisustvovala na mnogim radionicama, projektima, konferencijama i ljetnim školama diljem Europe.
U sklopu POMERI projekta, fokus mog istraživanja bit će na poroznim strukturama – njihovoj analizi pomoću pretražnog elektronskog mikroskopa (SEM) te optimizaciji narastanja tankih filmova tehnikom depozicije atomskih slojeva (ALD). Proučavat ću utjecaj morfologije poroznih materijala na njihova fizikalno-kemijska svojstva i mogućnosti primjene u naprednim tehnologijama. Također, koristit ću UV-Vis spektrofotometar za karakterizaciju optičkih svojstava uzoraka.